Czarna Woda – Czarne
Spływ kajakowy z Czarnej Wody do Czarnego, to idealna opcja dla osób, które po raz pierwszy wsiadają w kajak – nie jest wymagający i na całej swojej długości pozostaje bezpieczny. Dla amatorów opalania się, rodzin z maluszkami i tych, którym trudno rozstać się ze swoimi czworonożnymi pupilami.
Czarna Woda, to idealne miejsce na start spływu kajakowego Wdą. Rozpoczynamy go bezpośrednio z naszej bazy nad rzeką. Trasa początkowo przebiega przez zadrzewiony teren miasteczka, później las. Po przekroczeniu mostu w Zimnych Zdrojach (ok.połowa trasy) krajobraz zmienia się w częściowo odkryte, falujące wysokimi trawami łąki, tylko w oddali osłonięte lasem.
Po pokonaniu kilku kolejnych kilometrów, w oddali po lewej stronie, dostrzeżemy wieżę zabytkowego kościoła we wsi Huta Kalna. Ten widok, to znak, że zbliżamy się do mostu obok leśniczówki Czubek.
Jest to idealny czas, aby powiadomić nas o dopływającym końca spływie, gdyż z Czubka pozostało nam już tylko 40 minut wiosłowania. Jeszcze na krótko wpływamy w tereny leśne i ostatecznie kończymy naszą wyprawę za stalowym, wysoko zawieszonym mostem w Czarnym. Wysiadamy za nim po lewej stronie.
Ze względu na częściowo otwarte tereny trasa spływu kajakowego Czarna Woda – Czarne jest przeciwieństwem spływu kajakowego z Wojtala.
Ciekawostki i zabytki na trasie spływu kajakowego z Czarnej Wody:
- Po przepłynięciu 1 km od startu z naszej bazy, na lewym brzegu rzeki, mijamy obelisk upamiętniający biwak Papieża Jana Pawła II (wówczas ks. Karola Wojtyły) podczas spływu kajakowego Wdą z przyjaciółmi w 1956r. Więcej informacji o opisywanym spływie kajakowym znajdziemy tutaj.
- Wspomniany w treści powyżej zabytkowy kościół w Hucie Kalnej, to neogotycka, ceglana budowla z drewnianą wieżą powstała w 1894 roku. W kosciele figura Pana Jezusa z XVII w. oraz organy z XIX w. Więcej informacji o kościele.
Mogą Cię również zainteresować
Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie