4.7

Oceny

Bąk – Czarna Woda

X

Zarezerwuj spływ

Cena kajaków ?

Cena kajaków zależy od ilości dni weekendowych oraz dni roboczych. Cena w tygodniu wynosi 30 zł, w weekendy 40 zł.

0 zł

Cena transportu ?

Cena transportu jest zależna od ilości busów. Jeden bus może maksymalnie zabrać 8 osób i 10 kajaków

0 zł

Suma:

0 zł

Masz pytania? Odpowiadamy w 3 min

Miejscowość Bąk znana jest bardziej z dawnej stacji kolejowej oddalonej o 2 km od samej wsi, która pod koniec lat 90tych stanowiła mekkę grzybiarzy z całego województwa. To tutaj, codziennie wczesnym rankiem, przez całe wakacje zatrzymywał się pociąg, z którego wysiadały tłumy ludzi spieszących do swoich najlepszych miejscówek.

Bąk – Wojtal (etap 1)

Startujemy przy moście drogowym w miejscu dawnego wjazdu do brodu wodnego. Rzeka w tym miejscu jest szeroka i bardzo płytka. Najbliższe 4 kilometry to mnóstwo pięknych polanek i trzcinowisk, pośród których wije się rzeka, aż za miejscowość Miedzno. Dopiero po pokonaniu tej wsi, woda zwalnia swój nurt i zaczyna się przekształcać się w rozlewisko o długości 3 km. Przed nami trochę wysiłku – trzeba pomóc kajakom przepłynąć to spowolnienie. Po prawej stronie mijamy obszar kręgów kamiennych w Odrach, które polecamy odwiedzić poza sezonem, ze względu na mniejszą ilość turystów. W ten sposób wolnym tempem dopływamy do elektrowni wodnej w Wojtalu. Czeka nas przenoska 15 m przez ulicę.

Wojtal – Czarna Woda (etap 2)

Od tego momentu rzeka przyspiesza, a na obu brzegach osłaniają nas wysokie drzewa i wąwóz leśny. To najbardziej zróżnicowany szlak na trasie ze względu na mnogość wysp na rzece, a także miejscami górski charakter (bez obaw, jest bardzo płytko). Po przepłynięciu mostu drogowego w Klonowicach (charakterystyczne grafitti), pozostaje nam już około 5 kilometrów. Dla ludzi o wyczulonym słuchu, uda się usłyszeć odgłosy z miejscowości – to znak, że jesteśmy blisko. Czas spływu etapu drugiego wynosi około 2 do 3 godzin, co ustanawia półmetek całej trasy z Bąka.

Dla osób mających obawy przed tak długą trasą sugerujemy spróbować sam spływ kajakowy z Wojtala do Czarnej Wody.

Możliwość biwaku na trasie

Odpowiednie dla rodzin z dziećmi


Mogą Cię również zainteresować

Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie

Czarna Woda – Młynki

Już od: 55 zł/os

Więcej

Borsk – Czarne

Już od: 55 zł/os

Więcej
Zobacz pełną ofertę