4.9

Oceny

Wojtal – Czarna Woda

X

Zarezerwuj spływ

Cena kajaków ?

Cena kajaków zależy od ilości dni weekendowych oraz dni roboczych. Cena w tygodniu wynosi 30 zł, w weekendy 40 zł.

0 zł

Cena transportu ?

Cena transportu jest zależna od ilości busów. Jeden bus może maksymalnie zabrać 8 osób i 10 kajaków

0 zł

Suma:

0 zł

Masz pytania? Odpowiadamy w 3 min

Spływ kajakowy z Wojtala uchodzi za jeden z najpiękniejszych jakie oferuje nam rzeka Wda. Możemy go rozpocząć zarówno przy elektrowni (polecane tym, którzy wcześniej tam zakończyli swoją wyprawę), lub na moście drogowym pomiędzy dwoma miejscowościami (Wojtal i Odry), polecany tym, którzy zaczynają pierwszy raz swoją przygodę z Wdą.

W obu przypadkach czeka nas trochę gimnastyki, ponieważ mijany most jest bardzo niski i wymaga schowania się w kajak. Już chwilę po starcie przywita nas gęsty wąwóz leśny i wysokie skarpy, które doskonale chronią przed otwartym słońcem, a w pochmurne dni przed wiatrem. Rzeka w tym miejscu jest bardzo płytka, dodatkowo urozmaica ją wiele wysp powstałych przez meandrujące koryto rzeki. Mijamy bardzo wysoki most kolejowy od którego rzeka zaczyna przyspieszać. Pomimo sporadycznych przeszkód w postaci gałęzi i przewróconych drzew trasa pozostaje bardzo bezpieczna, a jednocześnie urozmaicona.

Klonowice – Czarna Woda

Po około 1,5 godziny spływu mijamy z prawej strony miejscowość Klonowice i przebiegający nad rzeką drugi most drogowy na naszej trasie. Most te ma na tyle charakterystyczne grafitti, że na pewno nie umknie uwadze mężczyzn. 200 za nim, również na prawej burcie Wdy mamy okazję rozbić biwak na publicznym postoju biwakowym. Polecamy go ze względu na to, że wyznacza połowę trasy, oraz pozwala rozprostować stawy.

Zbliżając się do mety, na kilometr przed Czarną Wodą mogą pojawić się powalone konary i głębsze ploso. Nie ma jednak obaw, większość jest sprzątana na bieżąco, a pozostałe da się ominąć po rozdzieleniu się grupy na oddalone od siebie załogi kajakowe – minimalizuje to ryzyko napływania na siebie nawzajem.

Możliwość biwaku na trasie

Odpowiednie dla rodzin z dziećmi


Mogą Cię również zainteresować

Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie

Czarna Woda – Osowo Leśne

Już od: 35,00zł/os

Więcej

Czarna Woda – Młynki

Już od: 55 zł/os

Więcej
Zobacz pełną ofertę