4.7

Oceny

Czarna Woda – Tleń

X

Zarezerwuj spływ

Cena kajaków ?

Cena kajaków zależy od ilości dni weekendowych oraz dni roboczych. Cena w tygodniu wynosi 30 zł, w weekendy 40 zł.

0 zł

Cena transportu ?

Cena transportu jest zależna od ilości busów. Jeden bus może maksymalnie zabrać 8 osób i 10 kajaków

0 zł

Suma:

0 zł

Masz pytania? Odpowiadamy w 3 min

Tleń to umowna meta spływów Wdą. Kontynuowanie skutecznie utrudniają duże elektrownie wodne w Żurze i Gródku.

Czarna Woda – Osowo Leśne (dzień 1)

Spływ kajakowy rozpoczynamy w naszej bazie. Pierwszy dzień to duże połacie polan leśnych i otwartych przestrzeni. To doskonały wybór na słoneczne dni ze względu na mnogość okazji do opalenia się. Tego dnia pokonujemy 25 km (6 godzin spływu) i zatrzymujemy się na niewielkiem polance w miejscowości Osowo Leśne. Na miejscu zastaniemy pozostałości po dawnej architekturze pola namiotowego. Odgradza nam się jednak kompletną ciszą i izolacją od osób postronnych.

Osowo Leśne – Wdecki Młyn (dzień 2)

Dzikość noclegu sprzyja pięknym porankom – łatwo spotkać urokliwe mgły o świcie. Dzień drugi to głównie trasa do elektrowni wodnej we Wdeckim Młynie. Polecamy ten odcinek ze względu na możliwość rozpoczęcia trzeciej doby już za przenoską przez teren elektrowni. Krajobraz tego odcinka to głównie kręte koryto rzeki, potrafiące co rusz zawracać o 180 stopni. Towarzyszyć nam będą naprzemiennie skarpy (raz z lewej, raz na prawej burcie), chroniąc od wiatru. Zbliżając się do Wdeckiego Młyna musimy przepłynąć przez miejscowość Wda. To ostatnia szansa na uzupełnienie zapasów w pobliskim sklepie. Po dotarciu na miejsce noclegu przyjdzie nam przenieść kajaki na pobliskie pole namiotowe, tuż za przenoską. Tym razem

Wdecki Młyn – Błędno (dzień 3)

Przed nami piękny odcinek przebiegający przez rezerwat Krzywe Koło, rzeka w tym miejscu malowniczo meandruje, a wokół otaczają nas wysokie piaszczyste skarpy. Trasę urozmaici nam mnóstwo przewróconych drzew, które nietknięte przez ludzi zostały zawłaszczone przez naturę. Przy odrobinie spokoju można spotkać pływające bobry, wydrę i oczywiście – kaczki.

Błędno – Tleń (dzień 4)

Ostatni dzień rozpoczynamy z drugiego pola namiotowego w Błędnie. To schowane w leśnej głuszy miejsce potrafi zauroczyć każdego. Tego dnia czeka nas spokojny odcinek bezpośrednio do Tlenia. Po drodze przepływamy przez miejscowość Stara Rzeka, to tutaj w 2012 przechodziła ścieżka trąby powietrznej, która pochłonęła 1500 hektarów borów. Na kilka kilometrów przed metą rzeka zaczyna się rozszerzać zamieniając w zalew, którym przyjdzie nam dopłynąć już do końca spływu. W Tleniu zatrzymujemy się przed mostem drogowym po lewej stronie, przy restauracji Przystanek Tleń.

Możliwość biwaku na trasie

Odpowiednie dla rodzin z dziećmi


Mogą Cię również zainteresować

Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie

Czarna Woda – Czarne

Już od: 30,00 zł/os

Więcej

Wojtal – Czarna Woda

Już od: 30,00zł/os

Więcej
Zobacz pełną ofertę