4.6

Oceny

Czarna Woda – Czarne

X

Zarezerwuj spływ

Cena kajaków ?

Cena kajaków zależy od ilości dni weekendowych oraz dni roboczych. Cena w tygodniu wynosi 30 zł, w weekendy 40 zł.

0 zł

Cena transportu ?

Cena transportu jest zależna od ilości busów. Jeden bus może maksymalnie zabrać 8 osób i 10 kajaków

0 zł

Suma:

0 zł

Masz pytania? Odpowiadamy w 3 min

Czarna Woda doskonale nadaje się na start spływu kajakowego, gdyż posiada wiele sklepów spożywczych (m.in. Biedronka), aptekę i kilka bankomatów. Po odstawieniu samochodów na parkingu, spływ rozpoczynamy z naszej bazy nad samą rzeką Wdą. Początek trasy bardzo leniwie snuje się wzdłuż Czarnej Wody. Jednak po 4 kilometrach zmienia swój krajobraz wypływając na bardziej odkryte polany, które tylko w oddali odgradza las.

Zabytki na horyzoncie.

Krajobraz w dalszym etapie nie ulega zmianie, przepływając przez wioskę Zimne Zdroje mijamy pierwszy most drogowy na trasie. Warto o nim pamiętać, gdyż wyznacza mniej więcej połowę odcinka, jaki przyjdzie nam pokonać. Dalej rzekę zaczynają osłaniać trzciny wodne, zaś w oddali po lewej stronie zza drzew wychyli się wieża zabytkowego kościoła z XIX w. we wsi Huta Kalna. Ten widok, to znak, że zbliżamy się do leśniczówki Czubek gdzie mijamy drugi most drogowy, a za nim pozostałości po dawnym młynie wodnym. To idealny moment, żeby zadzwonić i powiadomić nas przepłynięciu mostu, ponieważ pozostało nam już tylko 40 minut spływu. Na prawej, wysokiej burcie zaczyna nas osłaniać las, to pierwsza okazja od dawna, aby schować się przed słońcem.

W taki sposób dopływamy do naszego trzeciego mostu na trasie, który jest wyznacznikiem tego, że dotarliśmy we właściwe miejsce. Wysiadamy się za mostem po lewej stronie i kajaki wciągamy na trawę.

Jest to dobry spływ na słoneczne dni, ponieważ duża ilość otwartych terenów pozwala nabrać opalenizny. Warto mieć jednak na uwadze, że w dni pochmurne i wietrzne – otwarty teren wzmaga wiatr, który nie raz potrafi dać się we znaki.

Możliwość biwaku na trasie

Odpowiednie dla dzieci


Mogą Cię również zainteresować

Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie

Wojtal – Czarna Woda

Już od: 30,00zł/os

Więcej

Borsk – Czarne

Już od: 55 zł/os

Więcej
Zobacz pełną ofertę