4.9

Oceny

Borsk – Czarna Woda

X

Zarezerwuj spływ

Cena kajaków ?

Cena kajaków zależy od ilości dni weekendowych oraz dni roboczych. Cena w tygodniu wynosi 30 zł, w weekendy 40 zł.

0 zł

Cena transportu ?

Cena transportu jest zależna od ilości busów. Jeden bus może maksymalnie zabrać 8 osób i 10 kajaków

0 zł

Suma:

0 zł

Masz pytania? Odpowiadamy w 3 min

Borsk to malownicza turystyczna wioska położona nad południowym brzegiem jeziora Wdzydze. Znajdziemy w niej trzy sklepy, ale przede wszystkim kilka fajnych restauracji i w sumie 5 ośrodków wczasowych.

Borsk – Wojtal

Spływ kajakowy rozpoczynamy na kanale Wdy, który poprzedza najbardziej zróżnicowany szlak. Kanał Wdy charakteryzuje się bardzo leniwym nurtem. Po 3 kilometrach od startu, musimy przenieść kajaki na stare koryto rzeki (jest możliwość startu bezpośrednio z tego miejsca – omija nas jedna przenoska). Najbliższe 500m to spieniona woda, szybki nurt i płytkie dno. Po tym odcinku zwalniamy, zaś wzdłuż rzeki prowadzi nas pas drzew liściastych, doskonale chroniący przed upałem.

Wolnym tempem mijamy wioskę Bąk, następnie Miedzno. Od tego momentu rzeka rozszerza się na najbliższe 2 kilometry, w ten sposób dopływamy rozlewiskiem do elektrowni wodnej w Wojtalu. Czeka nas druga przenoska (ok. 10 m przez jezdnię).

Wojtal – Czarna Woda

Tutaj rzeka pokazuje swój najciekawszy charakter, wpływamy w gęsty wąwóz leśny. Koryto pozostaje szerokie, jednak nurt przyspiesza, a w korycie pojawia się więcej przeszkód. Bardziej wymagający odcinek odgradza nam się płytką wodą, która sprzyja zabawom wodnym (świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi). Na 5 km przed Czarną Wodą mijamy po prawej publiczny biwak Klonowice. Na miejscu zastaniemy pomost, wiatę z ławkami, kabinę WC i wyznaczone miejsce na ognisko, to idealny moment na rozprostowanie kości i krótki postój. Stąd już pozostaje nam nieco ponad godzinę spływu, bez większych przeszkód. Przepływamy całe miasteczko Czarnej Wody i kończymy za mostami po prawej stronie w naszej bazie.

Możliwość biwaku na trasie

Odpowiednie dla rodzin z dziećmi


Mogą Cię również zainteresować

Oto kilka innych tras, które nasi klienci ocenili najbardziej pozytywnie

Bąk – Czarna Woda

Już od: 30,00zł/os

Więcej

Borsk – Czarne

Już od: 55 zł/os

Więcej
Zobacz pełną ofertę